You are currently viewing Remont a System Waterpanel

Remont a System Waterpanel

KARDO Waterpanel to nowoczesny system wodnego ogrzewania i chłodzenia podłogowego lub ściennego produkowany w Polsce. Charakteryzuje się on między innymi lekką konstrukcją i małą wysokością. KARDO Waterpanel nie wymaga wykonania wylewek betonowych i związanych z tym dylatacji. Ultra cienka warstwa podłogi sprawia, że wydajność systemu jest bardzo wysoka. To nowoczesne rozwiązanie jest tak proste, że można je realizować samodzielnie na zasadzie – „zrób to sam”, bez większej wiedzy technicznej.

Usprawnianie procesów budowlanych, uniwersalność ich wykonania i ekologia są wartościami coraz bardziej pożądanymi. Zarówno samodzielne wykonanie, jak i realizacja systemu grzejnego przez wyspecjalizowaną firmę, przynosi konkretne korzyści i satysfakcję. W trakcie robót budowlanych mogą pojawiać się pytania – jakie ogrzewanie podłogowe wykonać w domu drewnianym, gdy strop ma małą nośność? Czy możliwe jest wykonanie ogrzewania w trakcie remontu, gdy nie ma miejsca na podniesienie wysokości podłogi? Co zrobić, gdy nie ma możliwości usunięcia starej posadzki? Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedź montując system KARDO Waterpanel. Jest on realizowany na bazie płyt z ekstrudowanego polistyrenu (XPS), toteż jego wytrzymałość na ściskanie wynosi co najmniej 30 ton/m2. To daje pewność długoletniego i bezpiecznego działania ogrzewania i dużą stabilność podłoża.

Ultra cienki system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego KARDO Waterpanel to alternatywa dla systemów opartych na tradycyjnych metodach układania okładzin ściennych i podłogowych z użyciem mokrych zapraw betonowych. Jego wysoka wytrzymałość i odporność na odkształcenia oraz efektywna wydajność cieplna, pozwala zrezygnować z układania suchych jastrychów (np. płyty cementowe). Dzięki temu, iż KARDO Waterpanel jest systemem wyjątkowo lekkim i łatwym w montażu, możemy go zastosować w układzie poziomym, jak również pionowym – na ścianach (przy zachowaniu parametrów technicznych zgodnych z normatywami). W uzasadnionych przypadkach ten rodzaj instalacji może stanowić jedyne możliwe rozwiązanie techniczne – przy małej nośności stropów drewnianych lub potrzebie poprawy izolacyjności termicznej podłogi.

KARDO Waterpanel jest efektywnym i wytrzymałym układem grzejnym, oraz może być stosowany jako system do chłodzenia, gdy jest podłączony pod pompy rewersyjne. Techniczne rozwiązania systemu sprawiają, że może współpracować zarówno z tradycyjnymi kotłami grzejnymi, jak też odnawialnymi źródłami energii. KARDO Waterpanel zamontowano w wielu krajach, między innymi w Polsce, Francji, Norwegii, Chorwacji, Bułgarii i innych.

System KARDO Waterpanel cechuje się małą bezwładnością grzejną, która pozwala na szybkie osiągnięcie zakładanej temperatury na powierzchni posadzki, efektywne chłodzenie i łatwe sterowanie. To daje wymierne korzyści finansowe i oszczędność czasu. Produkcja systemu podlega ścisłej kontroli jakości. Płyty KARDO Waterpanel są oznaczone europejskim znakiem CE i posiadają dokumenty dopuszczenia do stosowania na obszarze Unii Europejskiej. Został on poddany testom wytrzymałościowym i próbom termicznym na Politechnice Białostockiej i Krakowskiej oraz w innych niezależnych laboratoriach w Polsce. Wszystkie komponenty zastosowane w systemie pochodzą z fabryk europejskich producentów.

Dodaj komentarz