You are currently viewing KARDO Thermopanel – płyta budowlana izolacyjna o wielu zastosowaniach na budowie

KARDO Thermopanel – płyta budowlana izolacyjna o wielu zastosowaniach na budowie

Płyta KARDO Thermopanel jest to produkt o szerokim zastosowaniu. Tak zwany jeden produkt- setki rozwiązań.

Poniżej dowiesz się jakie zastosowania posiada ta płyta i będziesz mógł takie zastosowanie dostosować do własnych potrzeb.

1. Izolacja pod elektryczną matę grzejną.

Elektryczne maty grzejne to coraz częściej wybierane rozwiązanie ogrzewania podłogowego. Jest ono łatwe w obsłudze, bardzo wygodne i coraz tańsze. Aby uniknąć efektu utraty mocy i efektywności maty ułożonej bezpośrednio na betonie, warto zastosować pod nią płytę Thermopanel, która dostarczy izolacji i odbije ciepło do góry. Zastosowanie takiej płyty nieznacznie podniesie posadzkę, bo jednie o 10 mm w najcieńszej wersji.

2. Alternatywna izolacja sucha, zamiast tradycyjnej wylewki betonowej

Często spotykamy się z sytuacją, że chcielibyśmy dać jeszcze trochę izolacji w pomieszczeniu, jednak brak jest na nią miejsca. Dzięki płycie Thermopanel, ten problem jest rozwiązany. Tworzą ona podłoże stabilne, nie wymagające dylatacji o wytrzymałości na ściskanie równej 32 tony/m2. Unikamy więc lania betonów, mając możliwość położenia nawet bardzo cienkiej izolacji – od 10mm wzwyż.

3. Zabudowa

Płyty Thermopanel i Thermopian (płyta kątowa) mogą nam posłużyć jako zabudowy pionów kanalizacyjnych, rur, wanien i wszelkich widocznych elementów, które psują nam elegancję wnętrza. Takimi płytami w łatwy i dwa razy szybszy od tradycyjnego sposób, zakryjesz wybrane miejsca.

4. Tworzenie mebli łazienkowych

Płyty świetnie nadają się do budowania mebli łazienkowych, jako że są stabilne i łatwe w obróbce. Możesz w szybki i tani sposób stworzyć z nich piękną łazienkę. Dzięki strukturze płyt, wszelkie płytki ceramiczne, terakota czy gres przyklejają się do nich idealnie.

Dodaj komentarz

This site uses User Verification plugin to reduce spam. See how your comment data is processed.