You are currently viewing KARDO Thermopanel – płyta budowlana izolacyjna o wielu zastosowaniach na budowie

KARDO Thermopanel – płyta budowlana izolacyjna o wielu zastosowaniach na budowie

Płyta KARDO Thermopanel jest to produkt o szerokim zastosowaniu. Tak zwany jeden produkt- setki rozwiązań.

Poniżej dowiesz się jakie zastosowania posiada ta płyta i będziesz mógł takie zastosowanie dostosować do własnych potrzeb.

1. Izolacja pod elektryczną matę grzejną.

Elektryczne maty grzejne to coraz częściej wybierane rozwiązanie ogrzewania podłogowego. Jest ono łatwe w obsłudze, bardzo wygodne i coraz tańsze. Aby uniknąć efektu utraty mocy i efektywności maty ułożonej bezpośrednio na betonie, warto zastosować pod nią płytę Thermopanel, która dostarczy izolacji i odbije ciepło do góry. Zastosowanie takiej płyty nieznacznie podniesie posadzkę, bo jednie o 10 mm w najcieńszej wersji.

2. Alternatywna izolacja sucha, zamiast tradycyjnej wylewki betonowej

Często spotykamy się z sytuacją, że chcielibyśmy dać jeszcze trochę izolacji w pomieszczeniu, jednak brak jest na nią miejsca. Dzięki płycie Thermopanel, ten problem jest rozwiązany. Tworzą ona podłoże stabilne, nie wymagające dylatacji o wytrzymałości na ściskanie równej 32 tony/m2. Unikamy więc lania betonów, mając możliwość położenia nawet bardzo cienkiej izolacji – od 10mm wzwyż.

3. Zabudowa

Płyty Thermopanel i Thermopian (płyta kątowa) mogą nam posłużyć jako zabudowy pionów kanalizacyjnych, rur, wanien i wszelkich widocznych elementów, które psują nam elegancję wnętrza. Takimi płytami w łatwy i dwa razy szybszy od tradycyjnego sposób, zakryjesz wybrane miejsca.

4. Tworzenie mebli łazienkowych

Płyty świetnie nadają się do budowania mebli łazienkowych, jako że są stabilne i łatwe w obróbce. Możesz w szybki i tani sposób stworzyć z nich piękną łazienkę. Dzięki strukturze płyt, wszelkie płytki ceramiczne, terakota czy gres przyklejają się do nich idealnie.

Dodaj komentarz